HAKKIMIZDASÖZ Peyzaj, 2012 yılında Peyzaj Mimarı Semih Öztürk ve Semih Saral tarafından Trabzon’da kuruldu.

Firmamız faaliyetlerine; uygulama, taahhüt, proje ve danışmanlık hizmetleri sunarak genç ve dinamik kadrosuyla ulusal ve yerel boyutta dinamik bir başlangıç yaptı. 

Firmamız uygulama işlerine ve çevresel yaklaşımlara doğru alanlarda net çözümler yaratarak, "Tabiat, Çevre, İnsan" diyagramını ilke edinerek faaliyetlerini sürdürdürmektedir.

Ekip
 • SEMİH ÖZTÜRK Peyzaj Mimarı / Kurucu Ortak

  1986 yılında Trabzon’da doğdu. 2003 yılında lise öğrenimini Trabzon Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2004-2008 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden mezun oldu. Staj dönemleri boyunca Emlak Konut ve TOKİ bünyelerindeki şantiyelerde uygulamalarda bulundu.

  2010 yılında Maksem Yapı Ticaret A.Ş. bünyesinde işe başladı. Sırasıyla; Trabzon-Zağnos Vadisi 2.Etap Rekreasyon Alanı, Trabzon-Zağnos Vadisi 354 Adet Konut, Ağrı-Doğubayazıt 388 Adet Konut, Trabzon-Bahçecik 190 Adet Konut, Trabzon-Bostancı 20 Adet Villa, Trabzon-Akçaabat Sarıtaş 182 Adet Konut, İstanbul-Tuzla 1679 Adet Konut, Van-Edremit Afet Bölgesi 480 Adet Konut, Trabzon-Ayasofya Müzesi Çevresi ve bilumum tek konut, sosyal tesis ve ticaret merkezleri çevre düzenlemesi işlerinde Peyzaj İşleri Sorumluluğu olarak görev aldı. 4 yıllık meslek tecrübesi ile 2012 yılında SÖZ Peyzaj İnşaat firmasını kurdu.

 • SEMİH SARAL Kurucu Ortak

  1984 yılında Trabzon Of’ta doğdu. 2002 yılında lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2002-2004 yılları arasında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Elektrik Teknikerliği bölümünde okudu.

  2006 yılında Maksem Yapı Ticaret A.Ş. bünyesinde işe başladı. 2 yıllık ofis muhasebe deneyiminden sonra sırasıyla, Trabzon-Zağnos Vadisi 354 Adet Konut, Trabzon-Bahçecik 190 Adet Konut, Trabzon-Bostancı 20 Adet Villa, Kütahya-Simav 272 Adet Afet Konutu Şantiyelerinde İdari Amir’lik, Ankara-Toki Maksem Yapı Ticaret A.Ş. iletişim ve koordinasyon sorumlusu olarak görev aldı. 6 yıllık meslek tecrübesi ile 2012 yılında SÖZ Peyzaj İnşaat firmasını kurdu.

 • FATMA BALSÜZEN Peyzaj Mimarı / Teknik Ofis Şefi

  1994 yılında Rize/Ardeşen'de doğdu. 2012 yılında lise öğrenimini Ardeşen Türk Telekom Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 2012-2016 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu.

  İlk staj deneyimine 2014 yılında İzmir Ege Ünal Çiçekçilik ve Seracılık'ta fidanlık çalışmalarıyla başladıktan sonra ikinci staj deneyimini de 2015 yılında İzmir Nesil Peyzaj'da ofis ve şantiye stajı çalışmalarıyla tamamladı. Aynı yıl içerisinde KTÜ Orman Fakültesi Araştırma Serası'nda da kısa bir dönem çalışıp staj öğrenimini tamamladı. Ekim 2016'da çalışma hayatına başladıktan sonra Aralık 2017'den beri SÖZ Peyzaj bünyesinde çalışmaktadır.

  Villa bahçeleri projelendirme ve uygulama, Trabzon Pelitli Mahallesi 41 Adet İşyeri ve Gümüşhane toki 528 Konut şantiyelerinde görev aldı. Ayrıca ihalelere hazırlanma sürecini yürütmektedir. İhale metrajları ve fiyatlandırmaları işlerinden sorumludur. Halen SÖZ Peyzaj bünyesinde çalışmaktadır.

 • TUĞRUL ALİ AKSU Peyzaj Mimarı / Şantiye Şefi

  1991 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında lise öğrenimini Trabzon Yunus Emre Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2010-2014 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun oldu. Staj dönemleri boyunca, Atatürk Üniversitesi Botanik Bahçesi yapım çalışmaları ve Antalya Pey-Art ofis ve şantiye çalışmalarında bulundu.

  Askerlik hizmetini 2016 Şubat ayında tamamladı. Askerlik süresi boyunca Isparta Kara Havacılık Şantiyesinin peyzaj işleri sorumlusu olarak görev aldı. 2017 yılında SÖZ Peyzaj bünyesinde çalışmaya başladı. Villa bahçeleri uygulama, Nevşehir Emlak Konut 346 Adet Konut ve Gümüşhane TOKİ 528 Konut projelerinde görev aldı. Şantiye uygulama işlerinden sorumludur. Halen SÖZ Peyzaj bünyesinde çalışmaktadır.

MÜKEMMEL İŞÇİLİK

Güçlü yönetim ekibi, şantiye şefi, peyzaj mimarları, teknik ofis desteği ve emekçi işçi kadrosuyla birlikte disiplinli çalışma ağına, kusursuz işçilik hizmetine sahiptir.

ZAMANINDA TESLİM

Gücünü sektörde edindiği deneyimlerle birleştirip, kaliteli ve prestijli projelerini, teslim sözünü verdiği sürelerde tamamlar. SÖZ Peyzaj için bu; marka değerini belirlediği en iyi yaklaşımdır.

FONKSİYONEL KULLANIM

Doğada güzellik ve profesyonel dokunuşların birleşimi şüphesiz tatmin edici birliktelikler oluşturur. SÖZ Peyzaj doğru alanlarda güvenilir hizmet anlayışıyla, yaşam kalitesini iyileştirmek için estetik fonksiyonel peyzaj değerleri s